Будівельні технології

+38 (03322) 29-32-29

info@alfa-bud.com.ua

Волинська обл., м.Луцьк вул. І.Франка 44

Піна з дерева: новий вид теплоізоляції

Зараз кожен власник житлових приміщень знає, що використання теплоізоляції в будівлях дозволяє істотно скоротити витрати на електроенергію або газ, які використовуються для обігріву. Безсумнівно, найпоширенішим теплоізоляційним матеріалом вважається пінопласт, з огляду на його дешевизну і простоту укладання на поверхню стін, проте цей матеріал має недостатню екологічність, він боїться високих температур і атак гризунів. Деякі люди не звертають свою увагу на те, що пінопласт виготовляють з відходів нафти, тому здорового мікроклімату в приміщенні за допомогою цього утеплювача домогтися важко, та й вимоги до екологічної безпеки теплоізоляції тільки ростуть.
 
Довгі роки на ринку будівельних матеріалів не було теплоізоляції, яка могла б відповідати вимогам екологічності та ефективності. Новий матеріал відповідний цим вимогам був розроблений вченими з інституту Фраунгофер. Вони довгий час займалися дослідженнями властивостей деревини, її взаємодії з іншими компонентами, поки не винайшли «спінену деревину».

Новий утеплювач виготовляється з натурального дерева і газу. На першому етапі деревину ретельно подрібнюють, поки не утвориться в'язкий і слизовий розчин. Через деякий час в утворений розчин вводять газ, який вступаючи в реакцію з деревиною, перетворює слиз в своєрідну піну.

Лабораторні дослідження, проведені після затвердіння матеріалу, показали, що він безпечний для здоров'я людини. В кінцевому підсумку з суміші газу і дерева виходить досить щільний матеріал пористої структури. Фахівці встановили, що новий матеріал погано пропускає тепло, він відповідає всім будівельним нормам, які встановлені для теплоізоляціі.Промишленность може випускати даний матеріал в двох основних комбінаціях: або жорсткі плити підвищеної щільності, або гнучкі мати.

Серед очевидних переваг даної теплоізоляції слід виділити хорошу міцність і стійкість до проникнення вологи, що дуже важливо (відомо, що волога в матеріалі підвищує його теплопровідність). Гарною якістю вважається пружність пеноматериала - він здатний зберігати свою первинну форму після тривалого періоду експлуатації.

На даний момент працівниками інституту Фраунгофер ведеться робота над вивченням нових якостей винайденого матеріалу, а також над підвищенням вже існуючих позитивних характеристик. Вчені не сумніваються, що новий утеплювач відразу ж займе лідируючі позиції на будівельному ринку завдяки своїй безпеці для здоров'я людини.