Ремонт будинку

+38 (03322) 29-32-29

info@alfa-bud.com.ua

Волинська обл., м.Луцьк вул. І.Франка 44

Як правильно вибрати плінтус?

Отже, плінтус - це планка, що закриває щілину між стіною і підлогою. Однак будь-яка планка сьогодні може бути виготовлена ​​з різних матеріалів, і володіти різними експлуатаційними якостями. Сучасний плінтус може бути виконаний як «за традиційною рецептурою» - з деревини, так і з сучасного рецептом - з пластику.

Планується, виконаний з масиву дерева і шпони застосовується для обрамлення паркетних і ламінатних підлог, основа конструкції зазвичай виконується з ялинового або соснового масиву, яка зверху покрита шпоною з цінних порід дерева. Крім того, можливе виготовлення цілком з масиву (дуба, ясена, вишні та ін.). Деякі моделі можуть бути забезпечені каналом під кабель.

Біля дерев'яного плінтуса є як переваги, так і недоліки. Незаперечним і самим очевидним гідністю дерев'яного плінтуса є його «благородна» походження і екологічна чистота. Так само не маловажним плюсом є довговічність і міцність дерев'яних виробів.

Що ж стосується недоліків, то найбільшої критики дерев'яний плінтус удостоївся за свою високу ціну, яка робить раціональним його використання з тільки з дорогим покриттям підлоги, наприклад, штучним паркетом. Дерев'яні плінтуси (шпонкові і масивні) найчастіше просто приклеюються до рівної, чистої і сухої стіни.

Пластиковий плінтус

Найсерйознішим конкурентом дерев'яним плінтусів є з пластиковий аналог. Позиція, яку займає на ринку пластиковим плінтусом настільки сильна, що на цей продукт ми зупинимося більш детально.

Пластиковий плінтус виготовляють з спіненого ПВХ і застосовують для обрамлення ламінованого, лінолеумного і килимового покриття для підлоги.

Більшість пластикових плінтусів формою і розміром нагадують дерев'яні плінтуси. З тильного боку вони забезпечені кріпильними каналами і нішею для дроту. Пластикові плінтуси для ковроліну і побутового лінолеуму часто мають паз з лицьового боку, куди вставляють стрічку ковроліну або лінолеуму, відрізану від основного рулону, в результаті чого досягається фактурна і колірна єдність плінтуса і підлогового покриття. Пластиковими також бувають плінтуси-планки, вони просто клеяться до стіни клейкою стрічкою, якою забезпечена тильна сторона такого плінтуса.

Сьогодні пластикові плінтуса - незамінна деталь оздоблення, їх переваги перед дерев'яними плінтусами очевидні. Вони не потребують додаткової обробки (ошкурювання, фарбування), мають абсолютно гладку поверхню, не вимагають особливого догляду, стійкі до впливу засобів побутової хімії, довго служать, дуже естетичні.

Якісний плінтус виготовляють з жорсткого спіненого полівінілхлориду. За рахунок спінювання він має малу вагу, а спеціальний хімічний склад робить його стійким до впливу ультрафіолету, вологи, масел і розчинників. При негативних температурах (нижче -5 ° С) стає крихким, тому рекомендується використовувати його для внутрішніх оздоблювальних і ремонтних робіт. Планується добре обробляється (пиляється, ріжеться і т.п.), при незначному нагріванні (близько + 70 ° С) стає пластичним і приймає будь-яку задану форму.

Наявність асортименті виробника допоміжних аксесуарів (зовнішні, внутрішні, торцеві і стикувальні куточки, кріпильні кліпси) полегшує монтаж і стикування плінтуса на кутах, дозволяє уникнути запиливания і точної підгонки його по довжині, а також надати закінченого вигляду приміщенню.

Як правильно вибрати плінтусСреді достоїнств пластикових виробів можна відзначити високу вологостійкість, завдяки чому плінтус не піддається корозії і гниття. Також при перепадах температури і вологості в приміщенні пластиковий плінтус зберігає свою форму і розміри, що дозволяє використовувати їх в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Як недоліки зазвичай називають недостатню міцність і довговічність, в порівнянні з дерев'яними побратимами.

Пластикові плінтуси легко встановлюються. Пластиковий плінтус вмонтовується прихованим чином, з використанням кріпильних каналів, прокладених з тильного боку. Стіна, до якої він кріпиться, обов'язково повинна бути рівною. Як правило, до стіни кріпиться невидима частина конструкції - або несуча планка, або спеціальні елементи кріплення - кліпси. Потім вставляється верхня декоративна частина в паз прихованого кріплення.

«Кліпси» поставляються в комплекті з дюбелем і шурупом. При рівних стінах проміжок між кліпсами складає 50 см, якщо ж стіна має локальні нерівності, кліпси встановлюються частіше, таким чином, щоб плінтус не відривало від стіни. Виробники рекомендують використовувати тільки фірмовий кріплення, так як аналогічний кріплення іншого виробляється, наприклад, з листової сталі не володіє достатньою жорсткістю і пружністю. Це призводить до відриву плінтуса від стін після нетривалого терміну експлуатації.

Монтаж кліпси дуже простий:

  • Кліпса ставиться на готовий, чисту підлогу і присувається до стіни;
  • Олівцем зазначається місце на стіні для отвору;
  • Сверлится отвір діаметром, відповідним діаметру дюбеля;
  • Дюбель вставляється в отвір і кліпса кріпиться на шуруп.

Після того, як всі кліпси встановлені подібним чином, плінтус встановлюється простим натисканням. Таким чином, зовнішня площину плінтуса залишається абсолютно гладкою, ціла капелюшками цвяхів або шурупів. Такий плінтус можна використовувати не один раз, його поверхня завжди буде як нова.

Плінтус з МДФ

Нарешті, третій варіант плінтуса може бути виготовлений з МДФ. Він застосовується для обрамлення ламінатних і лінолеумних підлог, можливо також застосування як завершальної обробки стін, облицьованих декоративними панелями на основі МДФ.

Серед достоїнств плінтусів з МДФ: невисока ціна, стійкість до проникнення вологи і виникнення стійких забруднень, дії ультрафіолету. МДФ-плінтуси не притягають пил і вважаються гігієнічними. Їх безхмарне існування затьмарює лише крихкість, або, як завуальовано говорять виробники, недостатня стійкість до поверхневих пошкоджень.

Плінтуси з МДФ кріпиться на рівну стіну за допомогою скоб у формі гачків, на які щільно надівається плінтус. Кінцеві зрізи плінтуса закриваються пластиковими заглушками, а кутові стики "куточками". Завдяки такому кріпленню, при подальшому ремонті плінтуси можна знімати, а потім знову ставити на місце.

Одним з видів плінтусів можуть вважатися монтажні короби, які нерідко тягнуться по периметру приміщення. Вони являють собою канали для прокладки різних видів проводів і кабелів. Їх застосування раціонально в тому випадку, якщо в будинку необхідно прокласти велику кількість проводів різного призначення і різного перетину (електричних, телефонних, телевізійних, комп'ютерних).

Монтажні короби виготовляються з ПВХ і алюмінію, відрізняються великою кількістю типорозмірів і секцій, що дозволяє прокласти кабелі різного призначення і перетину в окремих каналах, підвищуючи тим самим безпеку електропроводки. Форма коробів також різна. Вони можуть бути прямокутними і кутовими для монтажу в кутах стін, під стелею або під навісними шафами.

І наостанок слід зазначити, що монтаж плінтуса здійснюється після завершення укладання підлогового покриття. Замінити плінтус можна в будь-який момент без заміни існуючого підлогового покриття. Залежно від виду використовуваного підлогового покриття і загального стильового рішення приміщення вибирають матеріал виготовлення плінтуса.

З точки зору догляду будь плінтус дуже не примхливий. Під час прибирання плінтус протирають вологою ганчіркою. Сильні забруднення віддаляються за допомогою миючих засобів, що не містять абразиви і розчинники. При догляді за дерев'яним плінтусом слід уникати надмірного зволоження, а також попадання абразивних речовин і розчинників. Пил протирають сухою або трохи вологою тканиною або видаляють пилососом.