Будівництво будинків та споруд

+38 (03322) 29-32-29

info@alfa-bud.com.ua

Волинська обл., м.Луцьк вул. І.Франка 44

Будуємо фундамент

Будь-яке будівництво починається з проекту будинку і вибору матеріалів. Одноповерхові будинки з цегли можна замовити тут. Наступним етапом буде розбивка плану будинку для укладання фундаменту.

По зовнішньому периметру на відстані в метр від краю майбутнього котловану або траншеї закопують або забивають дерев'яні столики діаметром в 8-12 сантиметрів приблизно на метр. При великому числі осей і їх частому розташуванні необхідно встановити обноску з дощок, які прибиваються до стовпчиків. Для кращої фіксації, на місцях кріплення в дошках роблять неглибокі пропили.

Перші кути найпростіше встановити за допомогою «єгипетського трикутника» зі сторонами 3на4на5, зробленого з м'якого дроту або мотузки або ж збитого з дощок. Завершальну перевірку прямокутного плану здійснюють за допомогою вимірювання діагоналей. Для того щоб визначити однакові вертикальні позначки по кутах можна застосовувати наповнений водою шланг для поливу з двома трубками зі скла на кінцях. Зробивши одну з відміток вихідної за допомогою шланга її можна перенести на інший стовпчик і отримати, таким чином, рівну горизонтальну лінію. Саме від цієї лінії і буде проводитися відлік відміток під час земельних робіт, встановлення фундаменту, цоколя і закладці зовнішніх і внутрішніх стін. Перед тим як почати рити котлован, траншею або яму з усією площі майбутньої споруди включаючи майбутню позначку, забирається верхній шар землі. Для того щоб захистити котлован і яму від наповнення дощовою водою у верхній стороні ділянки необхідно встановити відвідну канаву.

Розбивку плану котловану або траншеї здійснюють з урахуванням ймовірної крутизни укосів. Вертикальні стіни, що мають висоту в один метр, можуть перебувати лише в щільних суглинних і глинистих ґрунтах з відсутністю грунтових вод.В інших же випадках необхідно передбачити земляні укоси або кріплення стін обаполком, підтоварниках або жердинами. Укладання фундаменту здійснюється після риття траншеї і ям. У разі якщо в траншеї виявилася вода, її необхідно відкачати перед початком укладання фундаменту.

Існує величезна безліч різних технологій укладання фундаменту, для того щоб детально дізнатися про кожного з них необхідно прочитати спеціальну літературу.


Якщо ви вирішили зробити піщаний фундамент, то вам в першу чергу слід звернути увагу на ретельність пошарового утрамбовиванія піску з подальшою пошаровим поливанням кожного шару водою через десять сантиметрів. Дана дія здатне запобігти усадку будинку в подальшому.